MARKI WŁĄCZ SIĘ. BUDOWA NEONU I WYŚWIETLACZA INFORMACYJNEGO NA SKWERZE BŁ. KS. MARKIEWICZA W STRUDZE

Kategoria

Inne

5. Koszt zadania

48000 PLN

3. Lokalizacja, miejsce realizacji zadania

Skwer bł. ks. B. Markiewicza w Strudze


4. Opis zadania i uzasadnienie

: Celem zadania jest wybudowanie masztu z neonem "Marki włącz się" i wyświetlaczem w taki sposób by wyświetlacz był po prawej stronie neonu co tworzyłoby razem możliwość skomponowania różnych wiadomości z Ratusza (neon) [wyświetlacz] - (Marki włącz się)... [wiadomość informacyjna na wyświetlaczu]. Np. Marki włącz się... do biegu nocny marek, który obędzie się itd... lub Marki włącz się... do akcji "Na weekend zostaję w Markach"... i dalsze informacje o konkretnej inicjatywie przesuwałyby się na wyświetlaczu. Minimalne wymiary neonów jakie mogą być zrealizowane przy tego rodzaju formach to ok. 100 x 200 cm w przypadku logo Marek.

Jako część tego zadania proponuje także odnowienie znajdującej się na tym samym placu mapy miasta Marki, która obecnie jest zniszczona i nieczytelna, ta część zadania polegałaby na przeniesieniu konstrukcji w miejsce bardziej dostępne dla pieszych, odnowieniu konstrukcji tablicy i naklejeniu nowej mapy oraz jej opisu.

Zadanie powinno być zrealizowane ponieważ z jednej strony będzie ozdabiało tą część miasta kolorowymi neonami, z drugiej będzie praktyczne – zwiększenie dostępu do informacji dla mieszkańców okolicy (na wyświetlaczu będzie można przekazywać aktualny czas, temperaturę i krótkie wiadomości dot. pogody, sytuacji na drogach czy chociażby terminach zbiórki odpadów w sektorze 1). Wybudowanie ławki pod tym masztem z podłączeniem do prądu i ładowarką do telefonów.

Zrealizowane zadania wpłynie na wszystkich mieszkańców okolicy poprzez zwiększony dostęp do informacji i polepszenie atrakcyjności skweru i głównego skrzyżowania tej części miasta.


Lokalizacja na mapie