MARECKA GÓRKA SANECZKOWA

Kategoria

Sport, rekreacja

5. Koszt zadania

125000 PLN

3. Lokalizacja, miejsce realizacji zadania

Działka u zbiegu ulicy Grunwaldzkiej i Okólnej


4. Opis zadania i uzasadnienie

Marecka górka saneczkowa będzie propozycją skierowaną do mareckich rodzin, z naciskiem na najmłodszych Mieszkańców naszego miasta. Będzie ona służyła w okresie zimowym rekreacji i zabawie, gdzie całe rodziny będą mogły w miły sposób spędzić czas wolny. Będzie to również doskonałe miejsce do integracji Mieszkańców Marek oraz organizowania imprez miejskich (duży teren w sąsiedztwie górki).

Marki są dynamicznie rozwijającym się miastem, gdzie każdego roku przybywa ok. 1000 nowych Mieszkańców. W dużej mierze są to młode małżeństwa z małymi dziećmi, co sprawia, że z roku na rok zwiększa się zapotrzebowanie na nowe miejsca rekreacji. Marecka górka saneczkowa będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ będą mogły z niej korzystać dzieci w różnym wieku, a dodatkowo ich rodzice, babcie, dziadkowie, itp.

W okresie letnim mamy w Markach do dyspozycji np. place zabaw, czy szkolne boiska, a tereny leśne sprzyjają turystyce rowerowej, natomiast w okresie zimowym rekreacja jest w sposób oczywisty mocno ograniczona. W tej sytuacji uważam, że marecka górka saneczkowa wychodzić będzie naprzeciw oczekiwaniom wielu mareckim rodzinom.


Lokalizacja na mapie